Lymfatický systém - jak o něj pečovat

27. ledna 2009 v 20:39 |  Lymfatický systém

Lymfatický systém

Lymfatický systém - čistička odpadních látek těla - systém lymfatických cév a uzlin, jehož úkolem je absorpce přebytečné tekutiny, její vyčištění a návrat do krevního řečiště, vstřebávání tuků, zachytávání cizorodých částic, mikroorganismů a nádorových buňek a tedy podíl na fungování imunitního systému.
Jestliže se cítíte unavení, oteklí a máte pocit, že snad přibíráte ze vzduchu, na vině nemusejí být špatné stravovací návyky, ale nedostatečně fungující "čistička odpadních látek" - Váš lymfatický systém.

Jak poznáme, že nefunguje?
Nadměrná zátěž lymfatického systému se většinou nejprve projeví únavou nohou, otékáním kotníků a to hlavně večer a po námaze. Později se objeví otoky v břiše, otoky očních víček, mízních uzlin, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla. Každá větší zátěž, jizvy po zraněních a operacích či prodělané infekce mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, způsobit otok, napětí, bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny. Existuje také spojitost s problémy pokožky - akné, celulitida atd.
Pokud selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy, organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny.

Podpora činnosti lymfatického systému:
  • Vyhněte se odpadům - určité druhy potravin produkují velký nadbytek odpadů, a proto nám lymfatické uzliny otékají. Abyste měli zdravou lymfu, měli byste se vyhnout tučným potravinám, mléčným výrobkům, červenému masu, chemicky zpracovávaným a rafinovaným potravinám a cukrům. Volte potraviny, které nejlépe pročišťují lymfatický systém - čerstvé ovoce a čerstvou zeleninu. Tyto potraviny by měly tvořit většinu vašeho každodenního příjmu potravy. Zkuste to a už po dvou dnech pocítíte výraznou úlevu.

  • Dopřejte si lymfatickou masáž - lymfatická masáž (také lymfodrenáž) je proces uvedení lymfy do chodu - provádí se speciálními hmaty a cviky, klasickou masáží, míčkováním za použití molitanových míčků, s prvky akupresury a s použitím řady různých masážních prostředků a zábalů z různých bylin a éterických olejů. Provádí se i přístrojová drenáž, kdy speciální přístroj simuluje ruce maséra.
    Lymfatická masáž pomůže nastartovat správnou činnost lymfatického systému, obnovuje a posiluje funkci mízní pumpy a stimuluje odbourávání škodlivých látek, mizí otoky a posiluje se imunitní systém

  • Podpořte účinek lymfatické masáže a funkci lymfatického systému očistnou kůrou - správně vybraná a provedená očistná kůra pomůže tělu zbavit se zplodin a ulehčí tak práci lymfatickému systému.


Aktivace lymfatického systému
Mírným tlakem provádějte krouživé pohyby v nadklíčkové jamce celou plochou prstů. Pohybujte kůží proti podkoží.
Dechová cvičení k rozproudění lymfy
Lehněte si na záda a pokrčte nohy v kolenou. Při nádechu veďte směr nádechu do břicha, nafukujte břicho jako balón - záda jsou stále na podlaze.
Ošetření lymfatických uzlin v tříslech
Provádějte vleže oběma rukama. S nataženými prsty provádějte kroužky celou plochou prstů. Snažte se kůži udržet a pohybovat jí proti podkoží. Vše provádějte jemně, s lehkým zesílením tlaku směrem do třísla. Postupujte od zevní strany k vnitřní. Každý kroužek (masáž provádějte vždy směrem k srdci) opakujte 3-5x na místě.
Ošetření nohou s použitím kosmetického přípravku ANTICELLA
Po nanesení přípravku na nohy jemně potřete stehna a hýždě rovnými tahy dle obrázku, zpočátku od kolen nahoru, pak od poloviny bérců a nakonec od kotníků nahoru. Poslední celkový tah ukončete až v tříslech.
Aplikace na bocích, hýždích a břichu také směrem k tříslům, kde jsou umístěny lymfatické uzliny, jedny z hlavních sběračů zplodin látkové výměny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama