Ušní svíce

2. ledna 2009 v 22:56 |  Více o procedurách

Ušní svíce

Ušní svíce je přírodní relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. Je to přírodní postup podle prastaré receptury, je obdobou čínské MOXY. Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu a osvědčených léčivých bylin - šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýnu, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny.

V Číně se ušní svíce používají např. při šelestech v uších, vleklé bolesti uší a hlavy, při pocitech tlaku v uších a v hlavě, při migrénách, při předrážděnosti a stresových symptomech jako důsledek vegetativních poruch, při nedostatečném prokrvení ucha, pro energetické posílení při nedoslýchavosti, pro lokální a reflexní aktivizaci látkového a lymfatického oběhu, pro stimulaci energetického toku, pro celkové posílení imunitního systému organismu.

Dávkování: provádí se 1x týdně do pravého a levého ucha po dobu 5-ti týdnů.

Ušní svíce uklidňující:


Levandule, levandule + pelargónie, máta kadeřavá, pelargónie, heřmánek
Používá se při tlacích v uších, při zánětech středního ucha, čelních a čelistních dutin, zejména akutních, při hučení v hlavě, při migrénách, hysteriích, při psychickém vypětí a stresech, při přepracovanosti, nespavosti a ekzémech zevního zvukovodu.

Tymián + hřebíček
Má desinfikační a čistící účinky, používá se pro prevence nemocí z nachlazení, při bolesti v krku - angíně, rýmě, kašli.

Máta + eukalyptus + borovice
Používá se při zduření sliznic, zejména při onemocnění horních cest dýchacích, při rýmě (i alergické), při akutní viróze, laryngitidě, bronchitidě spojené s horečkou a celkovým neklidem.

Ušní svíce aktivující:


Jalovec + rozmarýn + šalvěj
Používá se při únavě a malátnosti, při vodnatých zánětech dutin, nosní sliznice a při bolesti zubů.

Skořice + rozmarýn, santal, cedrové dřevo
Pomáhá zejména při chronických stavech nedoslýchavosti, při bolesti hlavy, při nedostatečném prokrvení ucha, při stáze lymfy - porucha lymfatické drenáže ucha.

Kadidlo
pro posílení ucha a imunitního systému zejména u starších lidí

Po domluvě s lékařem lze využít tohoto prostředku jako podpůrné léčby u výše uvedených zdravotních potíží.

Přijďte a vyzkoušejte. Objednání na 608 181 308. Palác Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama