Více o procedurách

Kyslíková masáž obličeje, krku a dekoltu

7. dubna 2009 v 23:04

Regenerace kyslíkem - kyslíková masáž obličeje, krku a dekoltu se sérem Cytovital

Regenerační kyslíková masáž 30 min 350 Kč ( cena včetě séra Cytovital )
Pleť je ostřikována koncentrovaným 95% kyslíkem a současně se rozprašují částečky účinného séra Cytovital. Kyslík snadno proniká do hloubky a bere s sebou částečky séra. Pleť se začíná již okamžitě obnovovat, vypadá napjatější, mladší. V případě akné je vidět účinek již po prvním užití. Kyslík je jediná účinná metoda bez vedlejších účinků při ošetřování akné a jiných problematických onemocnění pleti. Pleť má tu přirozenou vlastnost že dýchá. Avšak již po 30ti letech se snižuje obsah kyslíku v pleti, což má za následek tvorbu prvních vrásek, pletˇse pomaleji obnovuje, vypadá uvadle. Dodáním dostatečného množství kyslíku se začnou okamžitě veškeré buňky obnovovat, menší vrásky díky účinnému roztoku zmizí. Ošetření kyslíkem je naprosto antialergické, vhodné i pro pacienty s lupenkou. Výsledek je viditelný i po prvním použití.

Masáž obličeje, krku a dekoltu

7. února 2009 v 12:21

Masáž obličeje, krku a dekoltu


Masáž obličeje má podle mnoha masérů ze všech druhů masáží nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže, a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.
Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Masáž obličeje pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím.

Masáž obličeje je výborná nejen pro ženy, ale svými neuvěřitelnými relaxačními účinky i pro muže.

Antimigrenózní masáž

17. ledna 2009 v 21:47

Antimigrenózní masáž


Antimigrenózní masáž slouží především k odstranění a prevenci bolestí hlavy. Každodenní stres, který na nás působí, se nejvíce promítá do oblasti šíje, kde dochází k ztuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje nám známé bolesti hlavy.
Při antimigrenózní masáži dochází k naprostému uvolnění šíjového a mimického svalstva. K masáži akupresurních bodů obličejové i vlasové části hlavy se využívá specifického účinku silice.
Antimigrenózní masáž pomáhá svým uvolňujícím a protistresovým působením účinně odstraňovat bolesti hlavy.

Velice doporučuji tuto masáž indickým olejíčkem Navratna Himani oil. Více v rubrice Olejíčky, které používám.

Skořicové zábaly

9. ledna 2009 v 0:15

Skořicové zábaly

Skořicový zábal je kosmetická metoda využívaná při tvarování postavy. Cílem této metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou ( také křečovým žilám a popraskanými žilkami)

Délka celé kůry je 7-10 procedur, 2-3 krát týdně a pak alespoň 1 krát týdně.
Skořicový zábal se spojuje obvykle s jinými metodami (přístrojová lymfodrenáž Pulstar PX1),aby byl výsledek ještě výraznější.

Kombinace těchto metod je urychlením co nejvýraznějšího výsledku. Využijte velice výhodnou akční únorovou nabídku.

Jako velice příjemný relax při zábalu doporučuji masáž obličeje, krku a dekoltu. Tato exkluzivní procedura je prováděna bambuckým máslem s levandulí.


Rašelinové zábaly

8. ledna 2009 v 23:59

Rašelinové zábaly

Působení rašeliny:
  • Termofyzikální
Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo, získané jejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 krát delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce. Speciální úpravou rašeliny podle této normy se podařilo tepelnou setrvačnost dále prodloužit o 20 % při současném zlepšení manipulace s výrobkem.
  • Biochemický
Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy.


Tepelný zábal doporučuji při:
- subakutní a chronické stavech revmatického a traumatického původu
- artróze
- svalové kontraktuře
- bolestech kloubů a páteře
- obezitě
- celulitidě
- vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení

Kontraindikace pro teplý zábal:
- akutní záněty močových cest, těhotenství (s aplikací podél páteře), dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy, horečnaté stavy, těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže, přecitlivělost na teplo, otevřená poranění kůže, krvácení, otoky, alergie na humné kyseliny

Postup rašelinového zábalu:

Rašelinové zábaly se doporučují aplikovat 1 krát denně. K léčebné proceduře se používají znovu použitelné nosiče tepla, ty se před aplikací ohřejí ve vodní lázni 50°C - 63°C teplé ve speciálních ohřevech. Při pokojové teplotě se jednorázové rašelinové obklady přiloží na nosič tepla nepropustnou stranou. Jednorázový rašelinový zábal se přikládá vždy propustnou vrstvou (vlies)na pacienta, přičemž na druhé straně je ohřátý nosič tepla, který na začátku postupně prohřívá a dále udržuje požadovanou teplotu obkladu. Během 3 minut stoupá pozvolna teplota obkladu a zabraňuje tepelnému šoku. Pacient si postupně zvyká na léčebnou teplotu, která dosáhne 40°C na povrchu těla pacienta. Tuto teplotu si zábal s minimálním poklesem udrží po dobu celé procedury. Vlies je propustná fólie a nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem. Pot pacienta se absorbuje do jednorázového rašelinového obkladu. Pokud lékař nedoporučí jinak, je doba trvání procedury 20 minut. Po ukončení procedury stačí pacienta otřít mokrou utěrkou. Rašelinový zábal je plně hygienický, jelikož se používá jednorázově. Nosič tepla se po proceduře opláchne a otře utěrkou a vloží zpět do teplé vodní lázně na cca 5 - 7 minut. Poté je nosič tepla znovu připraven k použití.Masáž horkými lávovými kameny

8. ledna 2009 v 23:08

Masáž horkými lávovými kameny

Jedním z nejlepších pomocníků v boji proti stresu a depresi jsou masáže. Za nejúčinnější v tomto ohledu je považována masáž horkými lávovými kameny, která nejen zbavuje tělo chronické únavy, ale také ho nabíjí energií. O blahodárném účinků kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety. Masáže prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládání vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotamii, v Indii a v Číně. Masáž prováděná horkými kameny má totiž silnější účinek a přitom je pro tělo méně náročná. Při masáži se používá 53 černých, vyleštěných sopečných kamenů, které se nahřívají ve vodní lázni na teplotu asi 40 stupňů Celsia. Největší z nich mají velikost dlaně. Základní účinek je jednoduchý - lávové kameny dodávají tepelnou energii a prohřívají celé tělo, což je zejména v době podzimního a zimního klimatu zapotřebí. Kameny mají i velmi silnou energetickou vibraci. Právě tyto účinky se využívají k odstranění zablokovaných míst, které brání na důležitých místech proudění energie v našem těle. Terapeutické účinky masáže spočívají v uvolnění blokace na meridiánech a v rozproudění energie v našem těle. Nejpůsobivější je samozřejmě začátek masáže a tedy první okamžik přiložení "rozpáleného" kamene na kůži. Člověk nejprve ucítí velké horko, ale to rychle mizí a střídá ho příjemné teplo. Když je sval dostatečné prohřátý, vezme masérka do dlaně dva nahřáté kameny a s jejich pomocí masíruje uvolněný sval. Masírovat se začíná zadní stranou nohou, pak následují záda, přední strana nohou, hrudní a břicho, přičemž se horké kameny vkládají do dlaní. Masáž horkými kameny je sice velmi intenzívní, ale naprosto bezbolestná. Na konci přichází odměna. Citlivější jedinci mohou vnímat hluboký klid a pocit vyrovnání, který vydrží v ideálním případě i několik dalších dnů. Masáž horkými kameny může být doplněna o harmonizaci čaker. Masáž horkými kameny působí blahodárně na bolesti kloubů a kostí, zlepšuje pohyblivost, pomáhá ulevit svalovému napětí a zmírňuje svalové křeče, ulevuje od bolesti zad, urychluje hojení natažených a namožených svalů. Vyrovnává vegetativní nerovnováhu (potivost, studené končetiny, náchylnost k mdlobám při nízkém tlaku, potíže se střevní peristaltikou apod.). Umožňuje hlubší a lehčí dýchání, uvolňuje stresy, posiluje paměť a zlepšuje koncentraci. Pomáhá čistit tělo od jedů a škodlivin, reguluje zadržování tekutin v těle a urychluje metabolismus, což pomáhá při hubnutí.

Přijdte si dopřát tuto nádhernou masáž. Objednání na 608 181 308. Palác Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1.

Aromaterapeutická masáž

2. ledna 2009 v 23:14

Aromaterapeutická masáž

Kytička

je jemnou dotykovou terapií, která se snaží přinést relaxaci, zvýšit energii a zmírnit vliv stresu. Ale nejen to. Aromaterapie je i terapie, která pomůže najít ztracenou duševní, fyzickou a intelektuální rovnováhu. Pracuje v souladu se silami přírody. Nejde o formu medicíny, která by potírala pouze symptomy. Aromaterapie se zabývá celým člověkem.

Účinnost metody aplikace éterických (esenciálních) olejů při aromaterapeuticé masáži je zvýšena psychologickým přínosem samotné masáže jako takové. Schopnost aromaterapeutické masáže podpořit krevní a lymfatický oběh a zlepšit vodivost nervů má za účinek zklidnění napětí a zvýšení životní energie.

Při aromaterapeutické masáži molekuly esenciálních olejů působí jednak prostřednictvím dýchacích orgánů při inhalaci a vnímání vůně čichem, jednak jsou vstřebávány pokožkou. Přestože je kůže normálně nepropustná pro vodu, může poměrně snadno absorbovat malé množství látek rozpustných v tucích. Jakmile projdou povrchem kůže, dostanou se do dermis (škáry), kožní vrstvy zásobované kapilárami. A tudy molekuly vstoupí do hlavního oběhu. Jako nosiče éterických olejů pro aromaterapeutickou masáž slouží rostlinné oleje lisované za studena, které lehce prostupují kůží. Taková je aromaterapie.

Aromaterapeutická masáž ovlivňuje jak psychickou, tak fyzickou harmonii těla. Účinky: mimo jiné působí především jako léčba přetížení organismu způsobeného stresem, pohybového aparátů, ženských, gynekologických potíží, interních bolestí a problémů. Aromaterapie působí jako léčba snížené imunity, únavy, bolesti hlavy a jiných potíží.
Chcete si dopřát tuto masáž? Stačí zavolat na 608 181 308 a objednat se. Palác Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1.

Baňkování

2. ledna 2009 v 23:06
Baňkování je velmi stará metoda, používaná nejen k potlačování bolesti pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží.


Baňky působí fyzikálně, reflexně, ale taky metabolicky tím, že ovlivńují pochody látkové výměny. Účinek baněk lze zesílit tím, že se přikládají na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body.

Baňkami se dá i masírovat. Tuto masáž ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.

Baňky se používají u mnoha chorob a poruch, např. u vysokého krevního tlaku, bolesti zad, ústřelech, různých druzích bolesti hlav. Léčba má dobré výsledky i při léčení plicních chorob. Touto léčebnou terapií dostaneme z těla veškeré toxiny, látky, které náš organismus vyčerpávají a zatěžují.

Aplikace baněk zásadně nebolí. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocnění, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém.

Účinky - uvolnění svalových kontrakcí, pod baňkami se rozproudí lymfa, zrychlí se krevní lymfatický systém, což má za následek rychlejší odvod odpadních látek z těla.

Už jste vyzkoušeli baňkování? Ještě ne? Stačí se objednat na 608 181 308. Palác Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1.

Ušní svíce

2. ledna 2009 v 22:56

Ušní svíce

Ušní svíce je přírodní relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. Je to přírodní postup podle prastaré receptury, je obdobou čínské MOXY. Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu a osvědčených léčivých bylin - šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýnu, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny.

V Číně se ušní svíce používají např. při šelestech v uších, vleklé bolesti uší a hlavy, při pocitech tlaku v uších a v hlavě, při migrénách, při předrážděnosti a stresových symptomech jako důsledek vegetativních poruch, při nedostatečném prokrvení ucha, pro energetické posílení při nedoslýchavosti, pro lokální a reflexní aktivizaci látkového a lymfatického oběhu, pro stimulaci energetického toku, pro celkové posílení imunitního systému organismu.

Dávkování: provádí se 1x týdně do pravého a levého ucha po dobu 5-ti týdnů.

Ušní svíce uklidňující:


Levandule, levandule + pelargónie, máta kadeřavá, pelargónie, heřmánek
Používá se při tlacích v uších, při zánětech středního ucha, čelních a čelistních dutin, zejména akutních, při hučení v hlavě, při migrénách, hysteriích, při psychickém vypětí a stresech, při přepracovanosti, nespavosti a ekzémech zevního zvukovodu.

Tymián + hřebíček
Má desinfikační a čistící účinky, používá se pro prevence nemocí z nachlazení, při bolesti v krku - angíně, rýmě, kašli.

Máta + eukalyptus + borovice
Používá se při zduření sliznic, zejména při onemocnění horních cest dýchacích, při rýmě (i alergické), při akutní viróze, laryngitidě, bronchitidě spojené s horečkou a celkovým neklidem.

Ušní svíce aktivující:


Jalovec + rozmarýn + šalvěj
Používá se při únavě a malátnosti, při vodnatých zánětech dutin, nosní sliznice a při bolesti zubů.

Skořice + rozmarýn, santal, cedrové dřevo
Pomáhá zejména při chronických stavech nedoslýchavosti, při bolesti hlavy, při nedostatečném prokrvení ucha, při stáze lymfy - porucha lymfatické drenáže ucha.

Kadidlo
pro posílení ucha a imunitního systému zejména u starších lidí

Po domluvě s lékařem lze využít tohoto prostředku jako podpůrné léčby u výše uvedených zdravotních potíží.

Přijďte a vyzkoušejte. Objednání na 608 181 308. Palác Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1.

 
 

Reklama